|
Businesscase E-HRM binnen de non-profit sector |
|
Onlangs is Mitopics gevraagd om een business case op te stellen voor de invoering van een E-HRM systeem binnen een non-profit organisatie. De ervaring die wij hebben opgedaan bij de vele E-HRM adviesopdrachten konden we bij deze uitdaging goed gebruiken.
De aanpak bestond allereerst uit een studie naar recente (internationale en nationale) onderzoeken. Ook zijn via een digitale en telefonische enquête benchmarkgegevens verzameld bij soortgelijke organisaties. Tot slot is op basis van de resultaten, aangevuld met de actuele E-HRM expertise van Mitopics, een uitgebreid rekenmodel opgesteld.
Het model houdt rekening met veel verschillende factoren, waaronder huidige IT-beheerkosten, de totale investering die nodig is om E-HRM in te voeren, maar ook verwachte besparingen rondom administratieve afhandelingen, salarisverwerking en werving & selectie.
Met het rekenmodel is het gelukt om zowel de huidige kosten, als de investeringskosten en de toekomstige baten in kaart te brengen. Ook - niet onbelangrijk - zijn de randvoorwaarden en condities bekend waaraan voldaan moet worden bij de aanschaf en invoering van E-HRM, want alleen dan blijft de E-HRM businesscase rendabel.Voor meer informatie over E-HRM kunt u contact opnemen met Arne Smedema. |